Img 2468

LVIV FAMILY DAY 2018

3 червня 2018 року у Львові відбувся фестиваль сім’ї – Lviv Family Day, і завжди затишне та колоритне місто перетворилося ще й на столицю сімейних цінностей.

 

Ще до 12:00 перед міською Ратушею зібралося чимало людей: цілі сім’ї, інколи із зовсім маленькими дітьми, літні люди та багато молоді, багато з них були одягнені у вишиванки, у руках – плакати, прапори і прапорці та навіть повітряні кульки, на обличчях – посмішки. Учасники всеміської ходи на захист традиційних сімейних цінностей, не лише не злякались дощового дня, який прогнозували синоптики, але й завдяки своїй рішучості та з Божою поміччю мали нагоду спостерігати, як похмурі хмари відступають.

Фото Марта Голик

Одне з головних гасел фестивалю: «Всі разом за сім’ю». Саме з ним опісля вступних слів від Ореста Григорчака – лідера спільноти-організатора «Благословення»  Української греко-католицької церкви, о. Павла Дроздяка – капелана Львівської міської ради, представників інших церков, а також влади міста та області  – вервичка людей вирушила центральними вулицями міста на Святоюрську гору. Таким способом організатори і учасники фестивалю задекларували свою християнську та громадську позицію, свою готовність стати на захист інституту сім’ї.

 

Після завершення ходи, на площі біля пам’ятника Митрополиту Андрею, з молитви розпочало свою діяльність справжнє фестивальне містечко! Окрім головної сцени, де були зосереджені виступи хореографічних студій, хорів, концертна програма за участі популярних виконавців та омріяні визначення переможців цікавих лотерей, також діяло безліч інших локацій, де кожен міг знайти щось для душі та тіла.

Сімейна фотографія в нашій фотозоні. Фото Марта Голик

Вже з перших хвилин дітлахи із захопленням досліджували атракції Дитячої зони, серед яких ігри, танці, майстер-класи, цікаві експерименти разом з Дитячою лабораторією «Юні дослідники», естафети, клоуни та улюблені мильні бульбашки, плетення косичок, популярний боді-арт.

 

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій провело презентацію своєї професії, що однаково була цікавою як малюкам, так і дорослим.

Блок для дітей від рятувальників міста Львова. Фото Марта Голик

Любителів спорту не залишила байдужою Спортивна зона, де можна було не лише позмагатися у спритності, вправності та витривалості, але й стати учасником майстер-класів з боксу, важкої атлетики, велоспорту чи фехтування. Поза цим на святі змагалися не лише спортсмени, але й цілі сім’ї: в рамках заходу відбулася сімейна естафета «Тато, мама і я – спортивна сім’я» та конкурс «Супер Тато», учасники якого перетягували автомобіль.

 

Конкурс "СуперТато". Фото Марта Голик

Для тих, хто окрім приємного спілкування хотів почерпнути щось нове та корисне діяла Просвітницька зона – затишно-камерна місцина, де обговорювали тему сім’ї та своїм досвідом ділилися різноманітні лектори. Перший лектор о. Дмитро Романко – священник УГКЦ, сімейний консультант та популярний серед молоді експерт з романтичних стосунків, розповідав про гармонійне батьківство, де кожен з батьків відіграє однаково-ключову роль. Опісля подружжя з 25-ти річним стажем – Володимир та Олена Лосєві ділилися своїм досвідом вирішення неминучих конфліктів в подружньому житті.  Багато корисного про психологію виховання дітей можна було почерпнути і від останнього спікера Олега Следя – психолога, психотерапевта і фахівця Інституту сімейного порадництва та консультування.Решта території фестивалю належала Відпочинковій зоні, де можна було поспілкуватися, продегустувати різні смаколики, придбати щось цікаве, зробити фото на згадку у вишуканій фотозоні від Майстерні «Випилянки»  чи взяти участь у лотереї: миттєвій чи з цінними призами.

 

Особливе пожвавлення присутніх викликав концерт за участі відомих зірок: народної артистки України Світлани Весни, скрипаля Олександра Божика, гуртів «Navigator», «Мері», «ЛесикСам», а також улюбленця багатьох, отця з гітарою – Олексія Саранчука, який не тільки заспівав але й об’єднав присутніх у подячній молитві.

 

Ще один щасливий відвідувач :) Фото Марта Голик

Загалом понад 10 годин фестивалю минули несподівано швидко. Протягом дня його відвідало близько 5-7 тисяч людей. Кожен із присутніх, не залежно від віку, завдяки невимушеній сімейній атмосфері отримав приємні враження та гарний настрій, а також бажання, аби подібне свято відбулося знову, щоб повернутися туди зі своїми близькими.

 

Автор статті: Наталія Приставська

Також вам можуть сподобатися: