%d1%80

Нечистота, як один з головних гріхів

 

Серце чисте сотвори мені, Господи…

 

Мабуть перше, що спадає на думку, коли мова йде про нечистоту – це розпуста і хіть. Ця думка є правильною, адже нечистота включає також і тілесні аспекти, проте якщо заглянути глибше, то можна побачити, що  нечистим може бути не лише тіло, а й наші думки, наміри та вчинки. Ігноруючи такі прояви нечистоти ми значно спрощуємо суть цього гріха.

 

Чи задумувались ви колись про чистоту своїх намірів? Які причини спонукають вас робити те чи інше? Допомогти комусь просто так, чи для того аби потім мати боржника, який буде “висіти” вам, чи може зробити щось хороше, аби здаватись кращим в очах інших людей?

 

На жаль, у сучасному суспільстві викривлене поняття доброти і милосердя. Ми перестали робити добро просто так, і за все, що ми робимо очікуємо винагороду.  Але хіба так вчив нас Бог? Його наміри завжди були чистими, і Він ніколи не очікував, що хтось буде платити Йому за зцілення від хвороби.

 

Якщо контролювати чистоту намірів не так складно, то контроль думок – справа не з легких.

 

Фото Jonathan Rados

 

Нам властиво багато думати, про те, що нам їсти, пити, що нам робити ввечері, думати як не красиво сьогодні одягнена знайома, і як погано себе повів в автобусі якийсь чоловік. Диявол часто нашіптує нам погані думки, проте не варто звинувачувати у всьому його, і знімати з себе відповідальність. Треба будувати молитовну стіну, яка не пропустить жодної нечистої думки, бути уважними до своїх думок, адже, що у людини на думці, те й на язиці.

 

«Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» 1 Коринтян 15:33

 

Люди, з якими ви спілкуєтесь, мають особливий вплив на ваше життя. Те  про що ви говорите позитивно або негативно впливає на вас. Якщо більшість часу проведеного разом з друзями ви лихословите, пліткуєте, обмовляєте, засуджуєте інших то варто замислитись, чи йдуть на збудування такі стосунки, і чи зростаєте ви духовно після таких розмов. Варто обирати таких друзів, з якими ви не обмовляєте, а благословляєте інших.

 

Людина поневолена гріхом нечистоти тягнеться до пошуку тілесних насолод, знецінює себе і не дає сповна досвідчити Божу любов. Тож варто у час посту попрацювати над чистотою у всіх її значеннях, і підготувати своє серце до Воскресіння!

Фото Josh Applegate


 

Автор: Олена Мала

Також вам можуть сподобатися: