Photo 1554871920 9d1295c3dfe4

Непоміркованість. Тонка межа між “Хочу” і “Треба”.

 

Сучасний світ пропонує нам величезну кількість товарів та послуг. Пропозиції купити щось приходять до нас з найрізноманітніших джерел. Як не дивно, ми дозволяємо себе підкупити гарною упаковкою та сумнівними відгуками, і потрапляємо на гачок маркетологів. Товари, які нам пропонують, видаються необхідними, і нам стає важко відрізнити що насправді потрібно, а що є просто забаганкою.

Фото Jonalyn San Diego  

Непоміркованість трактується у Катехизмі Католицької Церкви як порушення правильної міри, що перевертає з ніг на голову всю дійсність створену Богом, і перетворює добро на зло.

 

Ви колись замислювались скільки речей є у вас, і який відсоток того, що ви маєте, вам справді необхідний? Непоміркованість перегукується із зажерливістю, коли вам постійно мало і мало того що є. Ви вже не купуєте речі для раціонального використання, а просто збираєте їх як колекцію, щоб  утвердитися в суспільстві, і заповнити пустку всередині себе.

 

Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають.  Матвія 6:19

 

Бажання зробити незаплановану покупку – це наслідок. Причиною ж є проблеми які навалюються на нас з усіх боків, і нам не хочеться шукати вихід, тож ми вирішуємо просто відволіктись на деякий час. Отримуємо задоволення від того, що ми купуємо, але як швидко воно приходить, так швидко і зникає. Проте, на жаль, наші проблеми не зникають так само просто як короткочасне задоволення.

Нерозсудливо ми користуємось не лише грошима, а й нашим часом.

Фото Jan Genge 

Ми бездумно витрачаємо гроші, але насправді – це не просто папірці, які падають з неба. Ми працюємо на роботі, витрачаємо час, аби потім поміняти його на щось матеріальне.

 

Як вам такий обмін валют, при зарплаті 6 тис грн/міс :

1 день – вечеря в ресторані;

3 дні – нова кофтинка;

10-15 днів – розваги;

30 днів – новий телефон.

Додайте до цього списку ще  базові потреби, такі як харчування, обслуговування будинку, медичне обслуговування та інше і порахуйте скільки днів власного життя ви могли б "зекономити", не виконуючи всі свої захцянки, і скільки добра б зробили витративши зарплату лише одного дня на добрі справи.

 

Люди повинні володіти речами, а не речі людьми. Варто бути розважливим і відповідально ставитись до речей які ми маємо. Не робити з матеріальних речей божків і думати як побільше їх накопичити, думати не лише про себе, а й про інших.

 

Як бути розсудливими у фінансовій сфері?

 

Варто почати з того, що ми вже маємо. Пожертвувати речі, якими ми не користуємось потребуючим.

Чітко давати собі звіт того на що, де і як ми витрачаємо гроші, розписати свій бюджет і витрати, аби кожного місяця спостерігати за ними наочно, і розуміти, чи не були ми марнотратними і чи принесли наші кошти користь комусь крім нас.

 

Аби захистити себе від необдуманих покупок варто завжди складати список товарів перед походом в магазин, щоб не натрапити на різні маркетингові ходи. Не користуватись картками, аби бачити оборот грошей.

І не забувайте –  "Віддайте кесареве кесарю, а Богові – Боже!", десятину ніхто не відміняв.

Спробуйте застосувати ці поради на практиці, і побачите, як Бог допоможе вам стати розсудливими.

 

 

 

Автор: Олена Мала

Також вам можуть сподобатися: