A l l e f v i n i c i u s 222000 unsplash

Піст, як ще одна можливість зблизитись з Богом

Зараз, ми як християни переживаємо особливий період нашого життя. Період зречення себе і умертвлення своїх земних членів, з метою підготувати душу і тіло до свята Воскресіння Господнього.  

 

Деякі люди на час посту відмовляються від певної їжі, інші – намагаються позбутись поганих звичок, а хтось настирливо бореться із своїми гріхами, проте піст – це не лише відмова від чогось, а й час для прощення і покаяння, для того, щоб робити діла милосердя, змінювати стосунки з ближніми. "Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати? Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити? Що як побачиш нагого, щоб вкрити його, і не сховатися від свого рідного?" (Ісая 58:6-7). Бог хоче, аби наш піст був спрямований не лише на нас, а й на ближніх. Тож не варто думати від чого ще треба відмовитись, а замислитись про те, що ще ми можемо зробити для інших.  

 

Фото Priscilla Du Preez

Важливо пам’ятати, що піст завжди є в комплекті з молитвою. Оскільки молитва є нашою розмовою з Богом, то ми маємо більше часу приділяти спілкуванню з Ним. Без молитви ми не зможемо наблизитись до Бога, відмова від їжі – стане просто дієтою, а боротьба з поганими звичками – самовдосконаленням, про духовність тут і мови не буде.

 

Нам може здаватись, що піст – це обмеження від того, що нам подобається, але коли ми починаємо постити, то розуміємо, що стаємо вільними, не прив’язаними до тіла, і піст наш не є тягарем, а стає даром Божим.

 

В час посту варто попрацювати над викоріненням своїх гріхів, адже вони будують бар’єр між нам та Богом і не дають отримати ту благодать, якою Господь хоче обдарувати нас.

 

Для того аби трішки допомогти вам у боротьбі з гріхами, ми підготували для вас цикл статей "Про 7 смертних гріхів", який згодом з’явиться на сайті. Там ви зможете детально прочитати про кожен з головних гріхів, зрозуміти його природу, причину виникнення, та спосіб боротьби з ним.

 

Автор: Олена Мала

Також вам можуть сподобатися: