Rsz paul hanaoka 1373427 unsplash

Статистика в Україні

Кожен з нас мріє про краще майбутнє для нашої країни і наших дітей. Однак на перешкоді цьому стоїть гріх з його жахливими наслідками. 

 

1. Наркоманія

 

Поширеність вживання ін'єкційних наркотиків в Україні втричі перевищує середньосвітовий рівень. Кількість наркозалежних — 1,5-2 мільйони осіб. Кожен сьомий тяжкий злочин вчинено у сфері обігу наркотиків. Від 8% до 26% дітей  13-16 років пробували наркотики хоча б один раз. Наркозалежність помолодшала до 10-11-ти років. У 2013 році управління ООН з наркотиків та злочинності обрало Україну серед 24 країн, що потребують першочергової допомоги через високий рівень вживання ін'єкційних наркотиків та поширеність ВІЛ серед наркозалежних.

 

2. Алкоголізм

 

Україна за підсумками 2012 року зайняла третє місце в світі за середнім споживанням горілки на людину. Рівень споживання алкоголю в Україні є одним з найвищих — 20 літрів спирту на душу населення в рік, в той час як відповідно до міжнародних норм, вимираючою вважається нація, яка вживає понад 8 літрів спирту за рік на душу населення.  Щороку через алкоголізм в Україні помирає понад 40 тисяч людей, він є причиною смерті 30 % чоловіків; алкозалежних  в Україні є близько 1 мільйона, 100 тисяч щороку потрапляє на облік.  Майже 40% українських підлітків 14-18 років регулярно вживають спиртні напої. ВООЗ провела опитування школярів у 41 країні світу, чи вживають вони спиртне. Україна в списку перша. Близько 20% дітей віком 11-12 років знають, що таке сп'яніння. Вживання пива в Україні серед підлітків за останні чотири роки зросло вдвічі. В Україні зараз фіксується 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, найчастіше спричинених вживанням батьками алкоголю.

 

3. Тютюнопаління 

 

Від хворіб, спричинених тютюнопалінням, у світі щорічно помирає 5,4 млн. осіб, тобто 1 з 10 смертей спричинена тютюном. Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців і 2 місце за кількістю викурених цигарок на одну людину. Щорічно до числа курців долучається не менш 100 000 українців. Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років. Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більше 30% юнаків і дівчат; серед молоді курить 45% хлопців і 35% дівчат. За офіційною статистикою в Україні щороку від хворіб, пов'язаних із курінням, помирає 120 тисяч осіб. Економічні збитки — близько 2 мільярди доларів щорічно.

 

4. Розпуста, порнографія, венеричні захворювання, СНІД

 

40% хлопців і 50% дівчат мали перший сексуальний досвід в 15 років, а 33% хлопців і 43% дівчат – в 11-14 років. Ранній початок статевого життя має прямий зв’язок з поганою успішністю, злочинністю, алкоголізмом, нервово-психічними розладами, сприяє розвиткові підліткової депресії і може призвести до суїциду. Дівчата, які швидко втратили невинність, роблять самогубства в три рази частіше. Серед хлопців цей показник ще вищий. Україна -  друга країна в Європі після Росії за темпами розповсюдження СНІДу серед людей у віці 14-20 років. За останні десять років число захворювань сифілісом і гонореєю серед підлітків збільшилося вдесятеро. Венеричні інфекції нерідко стають причиною передракових і онкологічних станів, а також безпліддя. Порнографія часто стає причиною зростання насильства і злочинності. Вона більш за все ріднить всіх серійних вбивць; ґвалтівники і педофіли використовують порнографію як перед злочином, так і під час самого нападу.

 

5. Самогубство і психічні захворювання

 

Через десять років за кількістю смертей суїцид випередить рак. Найбільшу кількість самогубств чинять діти віком до 14 років!!! Україна – в десятці країн-лідерів за рівнем самогубств. В середньому за рік у світі добровільно йдуть з життя близько мільйона людей. Це більше, ніж втрати людства в найбільших битвах, і в два раз більше, ніж жертв убивств. За останні 45 років рівень самогубств зріс на 60%. Від 20% до 25% самогубств відбуваються в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Підвищений ризик самогубства мають гомосексуальні підлітки, які здійснюють спроби суїциду в чотири рази частіше. Українці в 1,5 рази частіше помирають внаслідок самогубств, ніж через ДТП. В 2012 році добровільно пішли з життя понад 9 тис. українців, а це в 2,7 разів більше, ніж загинуло за дев'ять років війни в Афганістані. За десятиліття 1990—2000 років кількість психічно хворих в Україні зросла на 5% і на кінець 2000 року становила приблизно 1,2 млн. осіб.

Фото Gades Photography 

6. Аборт  

 

За роки незалежності України було здійснено близько 40 мільйонів абортів. Цей показник перевищує кількість українців, які загинули у Другій світовій війні та під час Голодомору. Аборт забирає життя  кожної десятої жінки, що померла під час вагітності. Школярки в Україні роблять 2 тисячі абортів щороку. З абортом пов’язано понад 100 фізичних ускладнень. Одним з найбільш грізних є різке збільшення ризику розвитку раку грудей, який займає перше місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в усьому світі. З 1971 року, коли аборт став офіційно дозволений, захворюваність на рак грудей зросла на 80%. Серед всіх факторів безплідності, на першому місці стоїть жіноче безпліддя внаслідок аборту.

 

7. Зруйновані сім'ї і подружня зрада

 

Більше 50% шлюбів в Україні закінчуються розлученням. Ще 10 років тому розлучень було в 1,5 рази менше. Україна лідирує за кількістю розлучень серед європейських країн. Від 52% до 62% розлучень в Україні припадає на молоді сім'ї. Найпоширеніша причина руйнування сім’ї (43 зі 100 випадків) — це подружня зрада. 65% зрад закінчуються розлученням. 80 % дітей, які виросли в сім’ях, де батьки зраджували одне одного, теж будуть зраджувати, а це нові розбиті сім’ї. Сімейні конфлікти спричиняють 60-80% суїцидів. Пари, які живуть в громадянському шлюбі, розлучаються ще частіше — в 95 % випадків.

 

8. Азартні ігри (казино, ігрові автомати та ін.)

 

В середньому 12-24% патологічних гравців здійснюють спробу самогубства. Відсоток самогубств серед їхніх дружин в три рази вищий за відсоток серед загального населення. До чого приводять азартні ігри? Ось результати опитування азартних гравців:  26% були розлучені; 34% — втратили або кинули роботу; 44% — для сплати боргів крали на роботі; 21% — заявили про банкрутство; 18% — піддавалися арешту; 66% — думали про самогубство; 16% — намагалися покінчити з собою. Нерідко діти стають ігроманами через те, що батьки дозволяють їм годинами просиджувати за комп’ютерними іграми.

 

9. Корупція

 

У рейтингу корумпованості Україна опинилася на 144-му місці поміж Центральноафриканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю. Основна причина стійкості корупції — це мислення людей, які хочуть «легше» вирішувати справи і не готові належно боротися. Наприклад, у шкільній сфері від 61,1% людей вимагають хабар, а 61,6% його добровільно дає. У 2011 році 60,1% респондентів заявили, що вони були втягнуті в корупційні схеми з посадовцями протягом останніх 12 місяців.

 

10. Злочинність, насилля і проституція

 

В 2011 році, в порівнянні з даними 2005 року, в Україні зафіксоване зростання злочинності на 16,7%. Кількість розкритих злочинів зменшилась практично на одну третину. ВООЗ твердить, що Україна посідає 5 місце в Європі за рівнем насильства серед молоді. Дитяча злочинність стала жорстокішою, зросла кількість насильницьких злочинів, а також злочинів в стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння. Одним із джерел поширення насильства фахівці називають необмежений доступ дітей та молоді до Інтернету та телебачення, оскільки 60% дітей копіюють негативну поведінку телегероїв. В Україні від психологічного чи фізичного насильства в сім’ї страждає майже 60% дітей у віці від 2 до 14 років і 70% жінок. Лише в Києві щодня виходить  «працювати» 3-5 тисяч повій, здорових серед них — лише 10%. 95%  повій сподіваються якомога швидше припинити цю діяльність.

 

 

 

Звідки беруться злочинці, корупціонери, повії, алко- і наркозалежні? Чи це не наші діти, які не отримали належної опіки і виховання? Суспільство будує тюрми для злочинців, лікарні для психічнохворих, алко- і наркозалежних, створює притулки для бездомних, лікує венеричні хвороби і наслідки аборту, займається реабілітацією жертв насилля  витрачає мільйони, щоб подолати наслідки зла, але практично не робить нічого, щоб цього зла не допустити. Хіба не простіше вкладати свої зусилля в те, щоб наші діти не ставали злочинцями, алкоголіками, наркоманами чи психічнохворими, щоб нам не доводилося бачити їх скалічені життя? Це завдання стоїть перед кожним свідомим християнином, перед кожним небайдужим громадянином нашої країни. Інвестуючи сьогодні в профілактичну діяльність серед молоді, ми будуємо своє майбутнє, робимо так, що наші діти не будуть втягнені в погані компанії, не стануть злочинцями чи наркоманами, що наші квартири не будуть пограбовані, а наші рідні і близькі не зазнають насилля.

Також вам можуть сподобатися: