Priscilla du preez 5z0mo06n3ho unsplash

Як це - перебувати в Його слові?

Марта Більська

«Тож промовив Ісус до тих юдеїв, які повірили в Нього: Якщо ви будете перебувати в Моєму слові, тоді справді будете Моїми учнями і пізнаєте правду, і правда вас визволить!»

Івана 8: 31-32

Що означає - «перебувати в Моєму слові»? Як з цим бути на щодень? Яким чином це стосується християнського подружжя? Про це під час одних з реколекцій роздумуємо з отцем Йосафатом Хаймиком, ЧСВВ.

 

 

Наша здатність творити – це один з атрибутів Бога

 

Перше слово, яке сказав Бог: «Нехай так буде!» («Амінь»). «Нехай» - це бажання, Бог захотів; «так» - це ідея; «буде» - ствердження або виконання. Коли Ісус говорив «перебувайте в Моєму слові», то найперше Він мав на увазі, що Боже слово має творчу силу. Коли говорить Бог – створюється щось нове. Бог починає діалог, Його слово є, можна сказати, вагітним. Стан Божого слова – це завжди стан вагітності, яка готова до народження. Це особливо має значення, коли ми у своєму житті маємо пустку в душі, коли подружжя заходить у своїх стосунках в тупик, коли випили все вино. І тут приходить момент акробатичного руху. Ми в сутності потребуємо Божого слова. «Перебувайте в Моєму слові» означає, що кожне Боже слово я допускаю до свого життя і допускаю, щоб Бог творив щось нове. Ми з вами є свідками Бога-Творця. Ми віримо, що Бог є Творцем цього світу і мого життя. Ми від Нього вийшли і до Нього повертаємося. Наша здатність творити – це один з атрибутів Бога. А мій твір дає мені можливість споглядати на нього і пізнавати свій внутрішній світ. Я покликаний на цю землю, щоб щось творити. Кожен з нас є словом Бога в цьому світі.

 

Боже слово завжди має творчу силу. Це дуже важливо, особливо коли ми відчуваємо хаос у нашій душі, коли частина душі, так би мовити, «мертва». Важливо повірити, що якраз над цим хаосом, саме в цій пустелі душі лунає Боже слово.

Фото Priscilla Du Preez

Для Ісуса замало, що ми віруючі. Він хоче, щоб ми з вами стали Його учнями. Прикладом найкращого учнівства в Його розумінні є дитина. Це непросто в обставинах нашого життя назвати себе віруючою особою. Наша віра проявляється різними вчинками, але і цього замало Ісусові. Він хоче, щоб ми стали Його учнями, і це є найбільша сутність слідування за Христом. Якщо йдеться про наш особистий вибір, то замало просто визнавання – Ісус хоче, щоб ми стали Його учнями. Він дає одну зі схем: перебувайте в Моєму слові, пізнайте правду, і правда вас визволить.

 

 

Бути озброєними у Святе Письмо і вміти текстами боронитися від одвічного ворога

 

Чи можливо вважати себе віруючою особою, але свідомо чи несвідомо перебувати під надзвичайним впливом диявола? Іван вчить нас, що можливо. Тому що коли Ісус висить на хресті вже перед смертю, повз Нього проходять юдеї і кажуть: «Якщо Ти Син Божий, зійди з хреста…», тобто повторюють спокусу, з якою диявол приходив до Ісуса в пустелі. З тими самими словами він приступає до кожного з нас: якщо ти такий/така, зроби те… Диявол вміє приступати як «добродій», з однієї сторони, щоби нам «допомогти, зарадити, підказати». А з другої сторони, він буде обов’язково нас принижувати, вбивати, особливо тоді, коли ми впадемо в гріх. Він тоді найбільше знущається, тому що це не сумління пригнічує нас, а диявол своїми різними способами. Це велике мистецтво – бути озброєними у Святе Письмо і вміти текстами боронитися від нашого одвічного ворога. Бо він використовує брехню, неправду, щоб нас обманути, обдурити. А Ісус каже «перебувайте у Моєму слові… і пізнаєте правду».

 

 

Як найкраще «перебувати у Його слові»?

 

Найперше, збільшити словниковий запас, як і при вивченні будь-якої мови. Треба, щоб Святе Письмо було для нас побутом, не урочистим святкуванням, не моментом.

 

Цим кущем, який горить і не згоряє, є Слово Боже. Це стихія Божого слова, Його природа. І починає промовляти тільки тоді, коли ми наблизимося (як Мойсей з цікавості), тобто розгорнемо Святе Письмо, коли будемо мати живий контакт зі Словом Божим, коли будемо читати Біблію і поповнювати свій словниковий запас певною Божою мовою.

 

Ми не є пасивною іконою Бога, а живим образом Бога. Батько творить для дитини образ Бога, такого Бога, з Яким дитина потім зможе піти на контакт. Мама творить у дитини практику відносин з цим Богом.

Фото Josh Applegate

 

Подружжя – територія святості

 

Друг – це той, хто ніколи не використає твої немочі проти тебе.

Дефініція Таїнства Подружжя – видимий знак невидимої Божої ласки – насправді означає, що це є щось духовне. Подружжя має основу, сутність і значення духовне. Це духовне дійство, тому воно має живитися чимось духовним. Те, що народилося у нас після присяги – територія святості, сакруму, який ми носимо в собі. Територія святості – найважливіша основа відносин. Коли дві території святості накладаються і співпадають – це становить основу справжнього християнського подружжя. Приходить певний момент відповідальності свого вибору, і в цьому контексті моя духовна основа, мої духовні принципи є визначальними. З огляду на те, що до цього мене спонукав Господь. Ця тристороння угода, яку ми складаємо в церкві на Євангелії, має значення виключно тоді, якщо ми це робимо з огляду на свою віру, на свій релігійний мотив діяльності.

Фото рук подружжяФото Samantha Gades

Автор статті - Марта Більська