Photo 1576734388406 58072872f2ca

За 40 кроків до Різдва

Марта Більська

Людина постійно шукає ідеальної любові. Шукаємо ідеальних людей, які швидко стають кумирами, а потім несподівано розчаровують, шукаємо ідеальних друзів, відразу маючи до них певні побажання і вимоги, ідеальних чоловіка чи жінку. Чекаємо від дітей ідеальної чемності, від країни – ідеального порядку. Шукаємо правди, справедливості, шукаємо безпеки, щастя в усьому, що переживаємо. Урешті, самі хочемо бути ідеальними. І в цьому немає нічого поганого, бо у глибині свого серця ми знаємо, що десь та ідеальна любов мусить бути. Але, насправді, шукаючи ідеальну любов – шукаємо Бога.

 

Ставши матір’ю, починаєш розуміти, що народження немовляти – це неймовірна подія, яка змінює світ раз і назавжди, твій світ, який до того, видається, ніби був пустий. Хочеться радіти й співати, хочеться ділитися цим щастям з усіма. І вже з кожним наступним днем починаєш усвідомлювати, що дитина – це назавжди у твоєму житті, це не здійснення короткострокової мрії, це не швидкоминуча радість. Що ж може для світу означати народження Бога? Це величезна радість навік-віки. Бо без цього Дитяти світу вже не бути.

 

Бог є правдою, справедливістю, нашим захистом, щастям. І саме у різдвяний час ця можливість знахідки збільшується і вповні відкривається нам. На Різдво можемо вловити радість, якою є Христос, і залишити собі її на все життя. А поки не зустрінемо живого Христа, який є присутній між нами, ми завжди будемо шукачами, які вічно блукають і прагнуть до цілі. Тож ми бажаємо кожному зустріти Христа вже цього року, цих свят, познайомитись з Немовлям і від цього моменту дружити вічно, переборовши разом смерть і темряву.

Фото Benigno Hoyuela

Приготування до приходу Бога вже є великою передріздвяною радістю. Зазирнути до різдвяного вертепу можна у супроводі Наталії Юліани Андрусів. Книжка “Усміх Малого Бога” (Львів, «Свічадо», 2018) – це 40 стислих емоційних текстів, які поведуть свого читача крок за кроком до самого Вифлеєму, до теплих Божих ясел, де нам усміхнеться сам Маленький Бог. Запрошуємо і вас піднятися цими 40 щаблями, щоб правдиво та з радістю зустріти новонародженого Спасителя. Обов’язково зверніться до книги – там віднайдете глибокі роздуми до кожного кроку, які проймають і надихають до щирої переміни.

 1. Прислухатися уважно до Божих слів та знаків, до Його присутності в реальних обставинах мого життя.
 2. Шукати Божих кроків до мене в людях, у подіях та в життєвих ситуаціях.
 3. Роздумувати про чудо сотворення світу та про те, як Той самий Бог готується вчинити ще одне чудо – прийти на землю, щоб визволити мене від зла.
 4. Менше говорити, а більше слухати. Просити у Творця сильної віри, щоби з вірою в серці зустріти Боже народження.
 5. Вчитися радості. Шукати її скрізь, а почати із вдячності. Радіти й дякувати за те, що Бог так великодушно поспішає до мене.
 6. Намагатися долати свої страхи Божим «Не бійся». Не боятися виглядати смішно чи щось втратити, творячи добро, прощаючи, люблячи, вірячи. Вчитися не боятися жити.
 7. Запитати в Бога про те, які в Нього плани щодо мого життя і щастя, прислухатися до Його відповіді.
 8. Просити Бога визволити мене від моїх вагань. Дозволити своїй душі в тиші поглянути на Марію, щоб навчитися в неї відважної віри, і просити її про супровід у моєму щоденні.
 9. Просити в Бога віри. Віри в Нього, віри в себе, віри в інших людей. Простої щоденної віри, яка вміє перевертати гори.
 10. Пригадувати собі частіше про Божу присутність. Задуматися над вартістю людського життя. Що наше життя – великий Божий дар, і що його, навіть дуже крихітного, треба захищати.
 11. Задуматися над своїм життєвим завданням. Просити в Бога відваги й витривалості, щоб сповнити його до кінця.
 12. Роздумувати про велику Божу любов. Просити Бога, щоб навчив мене любити, щоб я спромігся любов’ю жити.
 13. Просити Бога навчити мене молитися, щоб чекати на Його прихід у молитовній душевній тиші.
 14. Пам’ятати, що я – улюблене Боже дитя. Дякувати Йому за незмінну батьківську любов.
 15. Просити в Бога діяльної віри.
 16. Вчитися робити щирі справи милосердя.
 17. З більшою любов’ю поглянути на людей, які мене оточують. Намагатися не осуджувати їх, не нарікати й не критикувати, а зрозуміти й полюбити.
 18. Подумати над тим, що отруює моє життя і не дає з чистим серцем звернутися до Бога.
 19. Навчитися думати і чинити так, як Божий учень. Жити і любити так, як Божий учень
 20. Намагатися звільнити у своєму серці місце для Бога. Очищувати цей священний простір від ненависті, нарікання, злих думок.
 21. Просити в Новонародженого святого неспокою, коли серце захоче схилитися до зла, коли відвертатиметься від Бога. Просити святого спокою чистого сумління та пошуків справжньої Любові.
 22. Просити в Бога світла та надії в темних ситуаціях та обставинах мого життя.
 23. Просити в Бога усвідомлення правди, щоб я міг поглянути у правді на своє життя, на свої недоліки й заслуги.
 24. Вчитися довіряти Богові.
 25. Запитати в Бога, що можу для Нього зробити. Уважно прислухатися до Його відповідей і чинити Його волю.
 26. Намагатися свідомо прожити час свого дня, віддаючи його Богові й людям.
 27. Просити в Бога свободи серця від зла, свободи від несправжньої любові, від різного роду залежностей, які тримають душу в рабстві.
 28. Роздумувати про свою спорідненість з Богом. Просити в Нього, щоб Він уподібнював мене до себе з кожним днем.
 29. Просити в Бога великого дару віри.
 30. Просити в Бога, щоби навчив мене бути щасливим (-ою), щоби вказав мені на істинний шлях до непідробного щастя.
 31. Просити в Бога Його світла на кожен день мого життя.
 32. Просити в Бога простоти, щирості та незіпсованої чистої віри.
 33. Просити в Бога відваги повірити у Його заклик, пізнати Його і Йому служити.
 34. Просити в Бога глибокого усвідомлення того, що я не самотній (-я). Бог завжди зі мною.
 35. Просити в Бога мудрості, щоб жити чесно, щоб не обманювати когось і самого себе. Щоб не піддатися принадам світу заради якоїсь вигоди.
 36. Подякувати Богові за Його безмежну та безумовну Любов, що приходить на світ, щоб урятувати мене від зла.
 37. Просити в Бога миру. Щоб у моєму житті більше не було війни.
 38. Роздумувати про своє перше знайомство з Богом, про мою дитячу молитву, моїх перших учителів віри. Подякувати Богові за те, що Він дозволив мені Його зустріти і пізнати Його любов.
 39. Стати навколішки з думкою про великий урок смирення від Малого Ісуса. Молитися щиро і просити в Бога покори та любові.
 40. Пропустити Різдво крізь своє серце, крізь свою реальність. Зберегти мир Малого Бога назавжди.

 

Різдво – це час відкрити свої серця, щоб отримати натхнення жити весь рік цією надзвичайною небесною радістю. Зберігаймо пильно це Народження у душі, як Марія-Мати зберігала, роздумуючи в своїм серці. А сьогодні Ісус, Той, хто стане «хлібом життя», який споживаємо щонеділі, лежить у яслах. Зі стаєнки променіє Божий спокій. Елін Ландон у своєрідному молитовнику пише, що Ісус за посередництвом стаєнки показує свою любов до найменших, до тих, хто здатен упізнати Його в бідному й слабкому немовляті. А ми, так само, як пастухи, що жили дуже просто, в час Різдва маємо змогу почути спів ангелів, які прославляють Господа. Нехай Різдво заспокоїть наші розтерзані емоціями душі та вгамує страх, який відчуваємо.

 

Прямуймо, як три царі, за світлом зорі до Новонародженого Христа. І нехай зустріч з Дитям принесе усім надію, мир та безмежну радість.

Марта Більська